/ Jak powstaje woda jonizowana?

Byłoby cudownie gdybyśmy mogli żyć w zdrowiu, i cieszyć się pełnią życia do późnej starości. Ludzkość  marzyła o tym od zawsze, próbując odkryć eliksir wiecznego życia.

Począwszy od najstarszych znanych nam czasów po dzień dzisiejszy nikt nie znalazł lekarstwa na śmierć. Słuszne wydaje się stwierdzenie  pewnego uczonego: „pokusa nieśmiertelności przeżyje wszystkich swoich wyznawców”.

Śmierć i starość jest naturalną koleją każdego życia, jednak to w jakim zdrowiu doczekasz starości i czy umrzesz przedwcześnie czy doczekasz sędziwego wieku – to zależy od Ciebie!

Nikt nie zagwarantuje nam, że kładąc się do łóżka jako 50-latek, obudzimy się jako 30-latek, jednak istnieje sposób aby utrzymać nasze komórki w dobrej aktywności i funkcjonalności przez wiele lat.

Od czego więc zacząć?

 

 WODA JONIZOWANA

Siła natury w służbie naszemu zdrowiu!

 

Od wielu już lat docierają do Polski doniesienia ze stanów Ameryki, z Japonii, a także z wysoko rozwiniętych krajów europejskich o szczególnych właściwościach wody zjonizowanej. Naukowcy, badacze, a także eksperci specjalizujący się w naturalnych sposobach na utrzymanie i/lub odzyskanie zdrowia zwracają uwagę na fakt, że jest to zdecydowanie najsilniejszy przeciwutleniacz. Oznacza to, że picie wody alkalicznej i korzystanie z wody kwaśnej oczyszcza organizm i wzmacnia układ immunologiczny człowieka. Co ciekawe, jej prototyp wyprodukowała, a raczej ofiarowała ludziom sama natura. Któż z nas nie słyszał bowiem o leczniczych właściwościach wód rozsianych po całym świecie? Powstają one od wieków w wyniku alkalizacji, do jakiej dochodzi w komorze Ziemi dzięki obecności wielu minerałów. Lata badań doprowadziły do sytuacji, że proces ten można odtworzyć  z powodzeniem w warunkach domowych, a prozdrowotnymi właściwościami może cieszyć się każdy posiadacz jonizatora.

Ale kto był pierwszy?

Ile opracowań na temat wody jonizowanej, tyle teorii na temat pierwszeństwa w jej kontrolowanej produkcji. Taki stan rzeczy wynika najpewniej z tego, że prace nad pozyskaniem wody żywej prowadzone były w sposób spontaniczny jednocześnie w wielu miejscach na świecie. Najczęściej pozycję lidera przypisuje się jednak zespołowi uczonych przy Instytucie SredAzNIIGaz z siedzibą  w Taszkiencie, który był częścią projektu wydobycia gazu na pustyni Kyzył-kum. W procesie elektrolizy otrzymali katolit – wykorzystywany do wytwarzania roztworu wiertniczego oraz anolit – do koagulacji fazy gliniastej. W wyniku zbiegu okoliczności wodę tę zaczęli wykorzystywać robotnicy do przemywania chorobowych zmian skórnych i ran, bo jej właściwości koiły ból i leczyły. Świat dowiedział się o tym incydencie dzięki dziennikarzowi, który opisał wydarzenie w magazynie „Izobretatiel i ratsionalizator” w 1981 roku. Potem sytuacja nabrała tempa, a kolejni naukowcy  (w tym również wojskowi) zajęli się uzdatnianiem wody pitnej anolitem i zastosowaniem aktywowanych roztworów do gojenia ran i stopniowo w szerzej rozumianej medycynie. Badania naukowe prowadzone nad właściwościami wody jonizowanej prowadzone są od wielu lat w Korei Płd.,  także  w Japonii, Ameryce i Europie Zachodniej.

Dzisiaj woda jonizowana jest dostępna dla każdego.

Dla Was również.

O tym, jak skutecznie wspomaga walkę z różnymi dolegliwościami, możecie przeczytać tutaj.

 

O samej wodzie…

 

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważna jest woda dla każdego życia. Nasze ciało to w 70% woda:

  • Krew 5 litrów
  • Limfa 2 litry
  • Soki żołądkowe 2,5 litra
  • Soki jelitowe 3 litry
  • Płyn komórkowy 20-25 litrów

Zdziwieni?

Jeżeli 70% to woda, co zatem dzieje się gdy jej brakuje?

Gdy nawodnienie spada poniżej 55%, człowiek umiera, mniejsze spadki objawiają się osłabieniem, uczuciem zmęczenia, rozbicia, bólami głowy, bólami w klatce piersiowej i wieloma innymi.

Nie tylko ilość, ale i jakość wody ma znaczenie. Woda składa się z cząsteczek (molekuł).  Zwykła woda z kranu ma ich 10-13. Ciało ludzkie musi zmusić się do nie lada wysiłku aby zmienić strukturę wody na mniejszą = lepiej wchłanianą. Istnieje sposób aby zaoszczędzić zasoby energetyczne naszego organizmu, wystarczy pić wodę, która będzie strukturalnie podobna do płynów ustrojowych – wodę jonizowaną której klastery wody zawierają tylko 6 molekuł, co sprawia że z łatwością przechodzi przez błony komórkowe i skutecznie nawadnia cały organizm.

Jest jeszcze coś ….

 

Zdrowej, zrównoważonej diety nie da się niczym zastąpić. Jednak pożywienie nie jest najlepszym źródłem wolnych elektronów ze względu na zanieczyszczenia, pestycydy i inne czynniki mające wpływ jego na jakość .

Najlepszym i najbezpieczniejszym źródłem wolnych elektronów, powstrzymujących aktywny tlen przed utlenianiem zdrowych tkanek jest woda jonizowana. Skąd ten wniosek?

  • Ponieważ potencjał redukcyjny wody można zwiększyć w przeciwieństwie do innych przeciwutleniaczy zawartych w żywności czy suplementach,
  • Ponieważ masa cząsteczkowa wody jest niewielka, co oznacza, że działa szybko i w krótkim czasie jest w stanie dotrzeć do najtrudniej dostępnych komórek waszego organizmu

 

Najprościej jak się da……

 

Zwykła woda poddana elektrolizie zmienia swoje właściwości:

Zostaje oczyszczona poprzez filtrację, poddana redukcji (rozdrobniona na mniejsze cząsteczki, lepiej wchłaniane) i co najważniejsze – woda zostaje naładowana ogromną ilością elektronów, które mogą zostać przechwycone przez aktywny tlen znajdujący się w organizmie, chroniąc w ten sposób komórki przed odebraniem im elektronu (utlenianiem) Do tego zawiera optymalne pH, dzięki czemu idealnie odpowiada potrzebom komórki.

Proces elekrolizy – to nic skomplikowanego!

Aby przygotować sobie wodę jonizowaną wystarczy tylko przepuścić przez nią stały prąd elektryczny, który prowadzi do chemicznego rozdziału substancji zasadowych od kwasowych. Ujmując sprawę bardziej obrazowo, należy zaznaczyć, że podczas elektrolizy rozpuszczone w wodzie sole mineralne rozpadają się na jony metali z ładunkiem dodatnim – czyli alkaliczne (wapń, sód, potas, magnez) oraz na te z ładunkiem ujemnym (chlor, siarka, fosfor). Taki podział powoduje, że otrzymana woda jonizowana jest wolna od szkodliwych związków, naładowana jest wolnymi elektronami, co czyni ją zaskakująco silnym i skutecznym przeciwutleniaczem.

Call us! 607 257 677
503 121 028

Jonizatory24