/ Mechanizm działania jonizatora

 

Jak działa jonizator wody

Czas na odrobinę chemii…

Wodę jonizowaną możecie śmiało przygotować sobie sami w domowych warunkach. Będziecie dla siebie najbardziej czujnym audytorem jakości! Co jest potrzebne? Tylko dostęp do wody kranowej i dowolnie wybrany przez każdego z Was jonizator. Uruchomienie procesu jonizacji to kwestia jednorazowego ustawienia pożądanych parametrów. Reszta dzieje się właściwie sama. Brzmi, jak czary, a tak naprawdę jest chemią w najczystszej i całkiem przystępnej dla laików postaci.

 

Kilka słów o budowie

Jonizatory są zbudowane z dwóch elektrod, a są nimi: ujemna katoda i dodatnia anoda. Podczas procesu elektrolizy wokół katody

gromadzą się dodatnie jony metali alkalicznych i wodorotlenowe, natomiast anoda skupia ujemne jony chloru, siarki, fosforu.

W procesie elektrolizy jonizator produkuje:

  • Wodę alkaliczną – zwaną również wodą żywą, katolitem, zredukowaną wodą antyoksydacyjną.
  • Wodę kwasową – zwaną wodą martwą, anolitem, wodą oksydacyjną.

Rodzaje jonizatorów

 

  • Jonizator naczyniowy

Idealna opcja dla osób, które chcą zadbać o zdrowie swoje i najbliższej rodziny. Wśród wielu modeli można wybrać taki, którego pojemność jest adekwatna do zapotrzebowania użytkowników. Naczyniowy jonizator (inaczej nazywany nalewowym) to eleganckie, przenośne urządzenie, które doskonale komponuje się z innym sprzętem na kuchennym blacie.

b1
 

  • Jonizator przepływowy

Wygodny, dyskretny system, który montuje się pod blatem lub na blacie,  do układu dostarczającego wodę kranową do domu lub pod kran. Takie rozwiązanie pozwala na zdecydowanie większą wydajność produkcji wody alkalicznej i kwasowej. Dodatkowo, ten typ jonizatorów ma wbudowany system bardzo wydajnych filtrów do oczyszczania wody wodociągowej.

 

p1

  • Strukturyzator wody

Propozycja dla osób które nie są przekonane do samej elektrolizy, urządzenie  które poprzez oddziaływanie minerałów i wbudowany system filtracyjny oferuje nam wodę alkaliczną o wysokim pH i ujemnym ORP, pozbawioną zanieczyszczeń, o doskonałym smaku i to  bez udziału prądu.

Call us! 607 257 677
503 121 028

Jonizatory24