/ Warto wiedzieć

 

Pytania i odpowiedzi

Zapytajcie nas o przeciwwskazania…

Mamy nadzieję, że macie mnóstwo pytań na temat zachowania środków ostrożności, związanych z piciem wody alkalicznej. Zgadując Wasze obawy, spieszymy z wyjaśnieniami.

 • Czy wodę alkaliczną naprawdę mogą pić wszyscy

I właśnie to jest w niej najlepsze! Jest to tak bezpieczna woda, że bez obaw można ją podawać niemal wszystkim, z zachowaniem kilku drobnych wskazań:

Osoby początkujące, zwłaszcza seniorzy

Ci z Was, którzy rozpoczynają swoją „przygodę” z wodą alkaliczną powinni zacząć od picia niewielkich jej ilości – około szklanki o pH zbliżonym do naturalnego. Jest to istotne zwłaszcza u seniorów, którzy przez lata przyjmowania leków najpewniej mają w swoich organizmach metale ciężkie i toksyny.

Kobiety w ciąży i matki karmiące

To doskonały moment, aby pić wodę oczyszczoną, a na okres ciąży i karmienia piersią zrezygnować z picia wody zjonizowanej. Jest to rada, która idzie w ślad za faktem, że zwiększone wchłanianie np. potasu i wapnia w połączeniu z ich zwiększonym stężeniem, do jakiego dochodzi w procesie elektrolizy – może doprowadzić do powstania roztworu elektrolitów o zbyt wysokim stężeniu dla rozwijającego się płodu i niemowlęcia.

Noworodki i dzieci do lat 3

Takim maluszkom polecamy picie wody oczyszczonej z jonizatora przepływowego. Na wodę alkaliczną muszą jeszcze troszkę podrosnąć.

Dzieci od 4 do 12 lat

To doskonały moment na picie wody alkalicznej o pH 7,5-8. Mocno zjonizowana woda jest dla „starszaków”.

Osoby chore na achlorhydrię

Osoby chorujące na bezkwasowość nie mogą pić zjonizowanej wody alkalicznej.

 • Jak woda alkaliczna wpływa na kwas żołądkowy?

Zacznijmy od przypomnienia, że środowisko żołądka jest naprawdę silnie kwaśne i wynosi pH 4.

Tak silny kwas jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania enzymów  trawiennych w żołądku szczególnie pepsyny. Stosując kuracje odkwaszające, nie wolno o tym  zapominać, dlatego woda jonizowana nie powinna być spożywana razem z posiłkami, należy zachować odstęp przed i po posiłku.

 • Jaki termin przydatności ma woda alkaliczna?

Najlepiej pić ją na bieżąco, natychmiast po wyprodukowaniu w jonizatorze. To zalecenie związane jest z faktem, że jony hydroksylowe utrzymują się do około 18, maksymalnie 24 godzin. A to oznacza, że w takim czasie zachowuje swoje właściwości antyoksydacyjne.

Warto żebyście wiedzieli jeszcze, że:

– odczyn zasadowy wody zjonizowanej utrzymuje się do około 1 tygodnia od produkcji;

– aż do około 2 miesięcy zachowana jest mikroklastrowa struktura wody zjonizowanej.

A to oznacza, że zjonizowaną wodę można pić długo, pod warunkiem że jest właściwie przechowywana. Jednak najcenniejsza dla zdrowia będzie w pierwszych godzinach od wyprodukowania.

 • Jak przechowywać wyprodukowaną wodę alkaliczną?

Przede wszystkim naczynie musi być bezwzględnie czyste! Nie pozostawiajcie w nim resztek wody kranowej. Po nalaniu zjonizowanej wody, szczelnie zamknijcie butelkę i wstawcie do lodówki. Bardzo wysoko zjonizowaną wodę (na poziomie powyżej 11 pH) warto dodatkowo umieścić w pojemniku, który nie przepuszcza światła.

 • Czy woda alkaliczna wygląda, smakuje, zachowuje się inaczej?

Oczywiście! System filtrów skutecznie usuwa przykry smak i zapach, jaki jest związany                                 z obowiązkowym chlorowaniem wody kranowej. Elektroliza powoduje, że woda rozbijana jest na małe klastry, co czyni ją delikatniejszą. Jednym słowem: woda alkaliczna smakuje lepiej.

Pojawi się też biały osad na dnie naczynia – to naturalne zjawisko związane z jonizacją.

 • A czego zdecydowanie nie należy robić z wodą alkaliczną? 
 • Nie należy jej produkować, jeśli system filtracyjny stracił swoją wydajność.
 • Odradza się picie przegotowanej wody alkalicznej, ponieważ traci ona właściwości przeciwutleniające.
 • Nie popijamy lekarstw wodą alkaliczną, ponieważ może osłabić ich działanie, z uwagi na jej wyjątkowo szybką przyswajalność. Nie należy również pić tej wody na 45-60 minut przed i po przyjęciu leków lub suplementów. Należy zastąpić ją wtedy wodą oczyszczoną, innym płynem lub zwykłą wodą.

 

 • Czy mogą występować skutki uboczne picia wody alkalicznej?

Tylko na początku, ponieważ poddacie się oczyszczeniu. Organizm będzie wracał do równowagi kwasowo – zasadowej, a więc być może pojawią się bóle głowy, wahania nastroju i potencjału energii, wzdęcia, zaparcia. Obserwując takie oznaki przez pierwsze tygodnie, macie pewność, że woda alkalizuje Was od wewnątrz, usuwa toksyny i przygotowuje organizm do prawidłowej pracy.

 • Woda jonizowana ma znacznie wyższe pH – powyżej 8 jednostek. Co to dla nas oznacza?

Od parametrów pH zależy nasze życie. Odchylenia od prawidłowego pH są zawsze przyczyną chorób.

Dostarczając wodę o podwyższonym pH pozwalasz na zrównoważenie nadmiernej kwasowości i przywrócenie równowagi pomiędzy ilością kwasów i zasad.

 • Czy pijąc wodę zjonizowaną można za bardzo zalkalizować swój organizm?

Aby do tego doprowadzić, należałoby niemal niczego nie jeść, z tego co jest dostępne na rynku… ponieważ zdecydowana większość pożywienia i napojów zakwasza nasze organizmy i niezmiernie ciężko byłoby doprowadzić do alkalozy, czyli nadmiernej alkaliczności. Jeśli jednak Wam się udało i Wasze pożywienie od wielu, wielu lat nie ma żadnych dodatków chemii – polecamy ostrożność w dawkowaniu wody alkalicznej. Prawda na temat zakwaszania jest  prosta i brzmi:

Przyczyną zakwaszenia jest niewłaściwe odżywianie i tryb życia, a wyeliminowanie tych pozornie prostych powodów jest bardzo trudne do osiągnięcia.

 

 • Ile wody należy pić ?

W celach zapobiegawczych zaleca się codziennie 30 ml/ kg lub średnio 2 – 2,5 litra dziennie. Najlepiej zacząć dzień od wypicia 1-2 szklanek wody jonizowanej tuż po wybudzeniu się, a jeszcze przed śniadaniem.

 • Po jakim czasie można zauważyć korzyści zdrowotne?

W każdym przypadku jest inaczej. Można zauważyć efekty już po pierwszym dniu picia wody alkalicznej lub poczekać na nie kilka tygodni.

Call us! 607 257 677
503 121 028

Jonizatory24