Po co nam właściwie woda?

Chcecie najkrótszej odpowiedzi? Ależ proszę bardzo: By żyć!

Choć na oko tego nie widać – nasz organizm naprawdę składa się w 2/3 z wody właśnie. Jeśli jej z nas ubędzie lub jeśli będziemy przez długi czas dostarczać ją sobie w kiepskiej jakości – zwiędniemy. Przyspieszymy procesy starzenia się, po drodze zbierając żniwo chorób i dolegliwości. Bo to, że należy pić każdego dnia wodę  w ilości około 1,5 litra – wie zdecydowana większość z nas, ale że zwykła woda kranowa, studzienna, a nawet źródlana nie jest w stanie wyhamować rozwścieczonej machiny zachwiania równowagi kwasowo – zasadowej – wiedzą nieliczni.

Jesteście tu, bo interesuje Was zdrowe, długie, przyjemne życie.

Dobrze trafiliście, bo znamy sekret, by je takim uczynić.

Wypłyńmy zatem na szerokie wody!

A właściwie wiedzy o tej wodzie.

Dlaczego organizm człowieka nie poradziłby sobie bez wody?

 • Woda występuje absolutnie we wszystkich komórkach, z jakich składa się ciało ludzkie. Nasze kości zawierają jej aż 20%! Mało tego! Woda jest również w płynie międzykomórkowym. Spójrz na swoją dłoń – nie widać, że to głównie woda, prawda?
 • Woda uczestniczy we wszystkich procesach, które dają i utrzymują nasze życie. Bez niej nie moglibyśmy choćby przyswajać pokarmów.
 • Warto zaznaczyć, że woda jest źródłem energii dla organizmu, ponieważ zajmuje się transportem substancji odżywczych do komórek. Również ona jest odpowiedzialna za usuwanie wszelkich odpadów (toksyn).
 • Woda aż w 90% stanowi skład krwi. Tak więc i w tym przypadku jest nieodzowna w wielu procesach, a przede wszystkim w rozprowadzeniu tlenu do komórek. Oddychamy dzięki wodzie, zastanawiające…
 • Czytasz ten tekst również dzięki wodzie. Jeśli nie możesz się skupić – przyczyną może być niedostateczna ilość lub zła jakość wody, jaką sobie dostarczasz. Mózg bowiem składa się w 75% z wody. Od niej zatem zależą procesy myślowe, jak i sprawność fizyczna i koordynacja wszystkich procesów.

A co się dzieje, kiedy organizm otrzymuje za mało wody?

Już nieduży deficyt, oscylujący na poziomie -5% przyczynia się do uruchomienia mechanizmów, które śmiało możemy nazwać „samozniszczeniem”. Nie dostarczając swojemu organizmowi wystarczającej ilości wody bądź zaopatrując go w wodę zanieczyszczoną, przyczyniamy się do własnej zachorowalności. Zobaczcie, do czego sami możemy dopuścić:

 • Notoryczne zmęczenie, którego nie niweluje nawet długi sen.
 • Kłopoty z koncentracją.
 • Zaniżona granica cierpliwości i odporności na drażniące bodźce.
 • Stany lękowe, depresja.
 • Bóle całego ciała, głównie w miejscach deficytu wody i nagromadzenia się substancji szkodliwych – przede wszystkim kwasowych.
 • Zgaga, kłopoty z perystaltyką jelit.
 • Widoczne pogorszenie stanu cery, włosów, paznokci.
 • Początkowe stadium takich chorób, jak: dna moczanowa, artretyzm, nadwaga, nadciśnienie itp.

 

Podsumujmy…

Woda jest absolutnie niezbędna, by żyć.

Ale zdecydowanie nie każda woda jest synonimem zdrowia i długowieczności.

To ważne, by pić wyłącznie dobrą wodę – dlatego wybieraj dobrą wodę np. wodę alkaliczną.

Jakość pitej wody jest ważna. Czy wiesz dlaczego?

Normalna, zwykła woda, z jaką mamy z reguły do czynienia, oczywiście nawadnia nasz organizm. Dzięki temu żyjemy. Ale i „ryba” w mętnym, zanieczyszczonym środowisku nie poczuje się „jak  w wodzie”. Tak samo jest z naszym organizmem – będzie prawidłowo funkcjonował, jeśli otrzyma wystarczającą ilość wysokiej jakości wody. I nie mamy na myśli wody butelkowanej z kampanii reklamowej. Zdecydowanie nie myślimy też o kranówce czy nawet wodzie studziennej. Każda z nich jest bowiem zagrożona zanieczyszczeniem i każda z nich jest utleniająca. Jedno i drugie jest przyczyną chorób. Przykład? Proces utlenienia niszczy komórki, prowadzi nawet do nowotworu. Analogicznie można porównać to choćby z rdzewieniem gwoździ… Natomiast różnorodne zanieczyszczenia prowadzą nawet do śmierci.

Zobaczcie, dlaczego chcemy ustrzec Was przed piciem zwykłej wody.

Woda kranowa, wodociągowa

Wiele kampanii nakłania nas do picia nawet nieprzegotowanej wody miejskiej. Przeprowadzane metodą próbkowania badania wykazują jej zdatność do picia. Warto jednak pamiętać, że:

 • Woda wodociągowa ma swoje źródło w rzekach, do których schodzą wszelkie zanieczyszczenia kanalizacyjne, popowodziowe, z obszarów wiejskich, przemysłowych, spontanicznych wydarzeń.
 • Woda miejska po oczyszczeniu fizycznym i chemicznym prowadzona jest rurociągami, których stan nie sposób na bieżąco weryfikować.
 • Przed konsumpcją wody w mieszkaniach, czeka ona w lokalnych zbiornikach, których zużycie, stan techniczny bywa różny. Nie sposób zbadać każdego z nich.
 • Do sterylizacji wody wodociągowej używany jest chlorek. Wymieszany z substancjami organicznymi, jakie zawiera woda, prowadzi do realnego zagrożenia chorobą nowotworową, gdyż powstają w taki sposób trihalometany (THM ).
 • PH wody wodociągowej waha się od 6,5 do 7,5 a wskaźnik ORP jest zawsze dodatni i wynosi ok +250.

Woda źródlana, butelkowana

Jak często docieracie w góry, gdzie macie możliwość napić się zimnej, krystalicznie czystej wody źródlanej? Sądzicie, że możecie ją sobie kupić w plastikowej butelce w markecie? Niekoniecznie…

 • Woda podziemna również bywa zanieczyszczona, a najmniejsze niedociągnięcia w kontroli jakości, jakich może dopuścić się firma, zajmująca się eksploatacją, bywają przyczyną poważnych kłopotów ze zdrowiem.
 • Pobrana ze źródła woda przechodzi proces oczyszczania z zanieczyszczeń i wchodzi na zwykłą produkcję, gdzie jest przelewana i butelkowana. Na każdym z etapów może dojść do wtórnego zanieczyszczenia, choćby pochodzącego bezpośrednio od pracowników. Natomiast tworzywo, z jakiego wyprodukowane są plastikowe butelki ma zdecydowanie szkodliwy wpływ na zdrowie.
 • Po otwarciu butelki, wodę należy właściwie wypić od razu. Zagrożenie zanieczyszczeniem przecinkowcem wzrasta z każdym dniem po otwarciu.
 • PH wody butelkowanej waha się od 6,0 do 7,0 i tylko nieliczne posiadają większe PH, ponadto wskaźnik ORP zawsze jest dodatni i wynosi od 100 do +250.

 

 

Podsumujmy…

Woda wodociągowa czy źródlana jest teoretycznie zdatna do picia. I to tyle.

Zagrożenie zanieczyszczeniem, które może prowadzić do powstania chorób jest realnie duże.

Picie tej wody utrzyma nas przy życiu, ale niestety nie utrzyma zdrowia.

Do tego potrzebne jest woda żywa – czyli woda zjonizowana.

By jonizatory Mar 29, 2017 no responses

Call us! 607 257 677
503 121 028

Jonizatory24