/ Woda kwaśna

 

WODA MARTWA (KWAŚNA)

 

Wasza skóra może lśnić zdrowiem przez lata!

Czyli woda kwaśna dla człowieka.

Brzmi, jak slogan z reklamy kosmetyków, prawda? Tymczasem my polecamy do pielęgnacji i w celach bakteriobójczych po prostu wodę. Nie kranową, która zdecydowanie nie ma właściwości odżywczych czy ochronnych, a  wodę kwaśną, którą przygotujecie sobie w domowym jonizatorze. Po kilku tygodniach dostrzeżecie różnicę w kondycji Waszej skóry lub powrót do jej zdrowia.

Ta woda jest wyjątkowa!

Trzeba wiedzieć, że potencjał ORP (utlenienie/redukcja) wody kwaśnej jest dodatni, a pH kwaśne i zdecydowanie niższe niż 7,0. Im bardziej dodatnie ORP tym większa moc utleniacza i większa zdolność do zabierania elektronów od innych substancji np. bakterii.

To jasny sygnał, że tę wodę można stosować zewnętrznie na szereg dolegliwości, które opisane są niżej. Woda o takich parametrach jest bowiem doskonałą bazą do powstawania utleniaczy, takich jak rodniki chlorowe (dwutlenek chloru i kwas nadchlorowy) oraz rodniki tlenowe (tlen atomowy, ozon, a także nadtlenek wodoru). Dzięki temu woda kwaśna ma możliwość zabierania elektronów (staje się akceptorem)  np. bakteriom, w wyniku czego skutecznie je niszczy. Jest wyjątkowym narzędziem do zabijania gronkowców, paciorkowców, pałeczki okrężnicy, bakterii Shigella czy Salmonelli. Ponadto ma właściwości antyseptyczne i antyalergiczne.

A teraz po kolei…

Jonizatory wody w procesie elektrolizy produkują wodę alkaliczną oraz wodę kwaśną, której pH można zaprogramować w przedziale od 2,5 do 6,5. Zauważcie, że to bardzo niski poziom – kwaśny wręcz. Dlatego należy pamiętać, że jest to woda dedykowana do użytku zewnętrznego: w przypadku chorób czy zapalenia skory, egzem, łuszczycy, zmian troficznych itp. Nie mniej jednak w przypadkach zindywidualizowanych, jakimi są na przykład choroby zakaźne – można zastosować krótkotrwałą kurację wodą kwaśną. Ale w małych dawkach i tylko przez niedługi czas. Sprawdza się choćby przy zapaleniu migdałków, salmonellozy i w wielu innych przypadkach.

 • Cera i stan skóry, a „woda piękności”

Jeśli macie trądzik, najprawdopodobniej ciało wysyła rozpaczliwe sygnały, że coś w Waszym wnętrzu jest nie tak, jak należy. Za dużo kwasów, za mało zasad. Padła równowaga kwasowo – zasadowa, organizm nie ma już mocy przerobowych żeby na bieżąco i skutecznie usuwać toksyny. I prawda jest taka, że wewnątrz Was również jest stan alarmowy, a zła kondycja skóry to swoiste wołanie o pomoc. W takim przypadku należy regularnie pić wodę alkaliczną, co już po kilku tygodniach przyniesie pierwsze efekty. Ale dla cery „kilka tygodni” brzmi niemal jak wieczność, dlatego warto wspierać się równoczesną terapią zewnętrzną. I do tego właśnie idealna jest woda kwaśna.

Ułożyliśmy Wam ten proces w punktach.

Taki przebieg wydarzeń może mieć miejsce również w Waszym przypadku:

 • Twoja dieta pozostawia wiele do życzenia, stosujesz używki.
 • Twój organizm nie wytrzymuje takiego trybu i dochodzi do zakwaszenia.
 • Zaburzona zostaje równowaga kwasowo – zasadowa i zmienia się pH organizmu.
 • Wraz z powyższym, dochodzi do niekorzystnej zmiany pH skóry, która pokryta jest hydro-lipidowym filtrem, będącym stróżem równowagi pH powierzchni skóry.
 • Sytuację zdecydowanie pogarsza fakt, że stosowane kosmetyki są mocno alkaliczne i podnoszą pH skóry. Tymczasem ta winna zachowywać niską kwasowość, by nie dopuścić do rozwoju mikrobów.
 • Zatoksynowany od wewnątrz organizm z uszkodzoną warstwą hydro-lipidową na zewnątrz prowadzi do trądziku, zmian skórnych, wysypek i innych kłopotów dermatologicznych.

Podoba się Wam taki scenariusz?

Na szczęście można temu zapobiec. Po pierwsze, pijąc wodę alkaliczną, by przywrócić równowagę i właściwe pH organizmu. A po drugie: używając wody kwaśnej do codziennej pielęgnacji skóry. Zamiast wody kranowej, używajcie wody kwaśnej z jonizatora. To jest ten sam koszt, a efekty będą spektakularne. Należy przy tym uważać, by używać kosmetyków z pH neutralnym.

Warto wiedzieć, że wodę kwaśną można śmiało podgrzać, by nadawała się także do kąpieli, nasiadówek, płukania włosów, moczenia stóp. Problemy skórne zaczną się cofać już po kilku dniach stosowania. Dlatego też woda kwaśna zyskała miano „wody piękności”.

 • Zabiegi pielęgnacyjne

Stosując wodę kwaśną o pH 4-6 do pielęgnacji skóry, przywracasz jej naturalne pH i zwiększasz barierę ochronną skóry. Ponadto woda kwaśna oczyszcza i wygładza skórę likwidując wszelkie niemiłe dla oka niedoskonałości.

 • Mycie zębów wodą kwaśną

To doskonały pomysł, bo woda ta ma właściwości bakteriobójcze, a tych „pasażerów na gapę” niestety nie brakuje w naszych ustach. Niskie pH wody kwaśnej ma właściwości sprzyjające szybkiemu gojeniu ran, do jakich czasami doprowadzamy zbyt energicznym myciem twardą lub zużytą szczoteczką. I właśnie! Na szczoteczce mieszka mnóstwo bakterii, które woda kwaśna po prostu niszczy. Możemy mieć pewność, że nasz uśmiech będzie zdrowszy!

 • Leczenie angin i płukanie gardła

Woda kwaśna wyróżnia się niezwykłą właściwością, jaką jest zdolność do selektywnego traktowania bakterii – zabija wyłącznie mikroorganizmy chorobotwórcze. Niszczy je podczas bezpośredniego kontaktu, dlatego podczas anginy czy zapalenia migdałków można płukać usta i gardło wodą kwaśną. Bakterie zostaną zneutralizowane bez najmniejszych szkód dla komórek jamy ustnej.

 • Leczenie kataru

Podczas kataru gdy wydzielina z nosa staje się zielona (co jest charakterystyczne dla kataru bakteryjnego),  wypłucz nos wodą kwaśną. Jest to zabieg dosyć nieprzyjemny, ale wart przetestowania! Warto  kilkakrotnie zmusić się do takiego zabiegu, niż przez kolejne dwa tygodnie chodzić z zatkanym nosem, tym bardziej że jeżeli wypłuczesz nos na samym początku infekcji, możesz przerwać infekcję prawie natychmiast.

 • Wsparcie gojenia ran

Niskie pH wody kwaśnej neutralizuje za wysokie pH uszkodzonych tkanek i przyspiesza proces odbudowy. Nie mniej istotny jest fakt, że ta woda ma silne właściwości bakteriobójcze, których wyeliminowanie ma bezpośredni wpływ na stan rany. Możesz z powodzeniem używać wody kwaśnej na odleżyny, zmiany skórne o podłożu alergicznym a nawet rany powstałe wskutek cukrzycy.

Kwaśną wodę możesz stosować do mycia lub do przygotowywania sobie kompresów na zmiany chorobowe. Możesz stosować moczenie stóp i dłoni w przypadku grzybicy lub zranień, możesz dolewać mocno kwaśną wodę do wanny podczas kąpieli lub robić nasiadówki i zastosować ja w milion innych sposobów, wykorzystując jej niezwykłe właściwości.

Bezpiecznie kwaśne otoczenie!

Czyli woda kwaśna dla domu.

Woda kwaśna w krajach wysoko rozwiniętych, a głównie azjatyckich wyparła zwykłą kranówkę  w wielu sektorach gospodarki. Używana jest do rolnictwa i produkcji ekologicznej, do dezynfekcji rąk i sprzętu specjalistycznego.

Zobaczcie, jak możecie wykorzystać wodę kwaśną w swoim domu:

 • Mycie mebli, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci, alergicy.
 • Mycie warzyw, owoców, sprzętu kuchennego.
 • Sprzątanie całego domu, jeśli potrzebujemy silnej dezynfekcji, a nie chcemy używać drażniących i szkodliwych detergentów.
 • Podlewanie roślin (woda kwaśna zabija szkodniki, grzyby i pleśnie atakujące rośliny, a jej stosowanie jest bezpieczne i ekologiczne).

Woda kwaśna jest nazywana także wodą martwą. Tę nazwę należy kojarzyć z faktem, że skutecznie i bezpardonowo rozprawia się z wszelkimi bakteriami. Wizja wszechotaczających nas roztoczy nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego dobrze jest mieć możliwość neutralizowania środowiska,  w jakim żyjemy. Wodę kwaśną można sobie przygotowywać okresowo, ponieważ przetrzymywana  w szczelnym, ciemnym pojemniku utrzymuje swoje właściwości nawet przez rok.

Pamiętaj że efekt wody kwaśnej występuje tylko w bezpośrednim kontakcie z bakteriami  lub źródłem zakażenia. Dlatego tak skuteczne są wszelkiego rodzaju okłady i kompresy oraz płukanki z wody kwaśnej.

Kwaśną wodę stosuje się tylko zewnętrznie, jednak w przypadku chorób zakaźnych istnieje możliwość zastosowania kuracji wodą kwaśną.

W takim przypadku można pić wodę kwaśną 2-3 razy dziennie po około 100-150 ml (ilość podana jest dla osoby dorosłej i uzależniona od wagi ciała), nie dłużej niż 3-5 dni.

Woda kwaśna może mieć większe lub mniejsze stężenie i tak w zależności do czego chcesz ją zastosować może mieć różne pH:

Do zastosowań kosmetycznych pH = 4-6

Do leczenia zmian skórnych i ran pH= 2-4

Do ochrony roślin przed szkodnikami pH 3-5

Call us! 607 257 677
503 121 028

Jonizatory24