/ Znaczenie pH

 

PH WODY

O co właściwie chodzi ze skalą pH?

Często słyszycie lub czytacie, że prawidłowe pH organizmu jest kluczowe dla zachowania zdrowia? Nic dziwnego – jest to absolutna prawda. Ale może warto przypomnieć sobie, co to jest pH i dlaczego tyle się o nim mówi w kręgach osób zainteresowanych zdrowiem, witalnością, a nawet długowiecznością.

 

Skala pH określa czy przedmiot badania (woda, krew, organizm) ma odczyn alkaliczny (czyli zasadowy) czy kwaśny. Zasadowość i kwasowość mierzy się zawartością jonów wodorowych i hydroksylowych. Skala pH ma zakres od 0 do 14, przy czym pH równe 7 to odczyn neutralny. Poniżej tego parametru mamy do czynienia z odczynami kwaśnymi, a powyżej z alkalicznymi.

  • Roztwór kwaśny posiada pH<7,
  • Roztwór zasadowy posiada pH>7,
  • pH neutralne wynosi równo 7

Czy wiesz, jakie powinieneś mieć pH?

Byłoby idealnie, gdyby wartość pH wewnątrz Twojego ciała utrzymywała się w przedziale 7,35 – 7,45 – czyli lekko alkaliczne. Niestety… jeśli zjedliśmy coś niekoniecznie zdrowego, właśnie trwa proces zakwaszania i pH jest dalekie od ideału.

Krew zawiera ponad 90% wody, a zawartość tlenu w wodzie również zależy od wartości pH.

Niewiele pomoże picie zwykłej wody, ponieważ ma pH w okolicach 7. To za mało żeby ratować równowagę kwasowo – zasadową. Potrzebne są zasady, a te dostarcza woda alkaliczna, która ma pH 8,5 – 9,5.

Nasze organy potrzebują wsparcia…

Oprócz moczu i kwasu żołądkowego wszystkie organy i ciecze w ludzkim organizmie mają pH lekko alkaliczne. I takie muszą pozostać, by utrzymać nasze zdrowie.

Pozostałości kwasowe są w prawidłowych warunkach wydalane na zewnątrz przez układ krwionośny i moczowy. Jeśli natomiast dopuścimy do zakwaszenia – pH całego organizmu zdecydowanie odbiega od normy. Nadmierne zakwaszenie organizmu tworzy symptomy, które nazywamy chorobą. Zostaje więc jedno rozwiązanie. Mianowicie zmiana destruktywnych nawyków stylu życia, myślenia i jedzenia a następnie dostarczenie naszemu ciału tego czego potrzebuje.

 

pH poszczególnych organów człowieka

Krew 7,35-7,45  (to najsurowszy zakres pH,  który musi pozostać na tym poziomie, jakiekolwiek odchylenia wywołują ciężkie następstwa a nawet śmierć)
Wydzielina wątroby i pęcherzyka żółciowego 7,1
pH śliny 6,5-6,9
Enzymy trawienne trzustki 8,3
Mocz 5,5-7 (ph moczu rannego powinien różnić się od dziennego)
Sok żołądkowy 1,53-1,67 (utrzymanie wartości pH na takim poziomie ma szczególne znaczenie w trawieniu pokarmów białkowych)

Zmiany poziomu pH prowadzą do chorób a nawet do śmierci. Czy wiesz że ponad 80% spożywanych przez nas produktów ma charakter kwasotwórczy.

Przykładowe napoje i ich pH

Napoje pH
Kawa 5,5
Herbata czarna 6,1
Herbata zielona 6,3
Piwo 4,0-4,7
Woda mineralna butelkowana 5,58 – 6,0
Woda kranowa 7,0
Coca cola 3,0
Kwas octowy 5% 2,64
Woda alkaliczna (w celach zapobiegawczych) 8,5-9,5

Poziom pH naszych płynów ustrojowych wpływa na każdą komórkę naszego ciała. Niestety każdego dnia wypełniamy nasze płyny zanieczyszczeniami, dymem papierosowym, lekami, nadmiarem pożywienia, nadmierną konsumpcją produktów kwasotwórczych  i wieloma innymi wykroczeniami, które zakłócają delikatny bilans naszych wewnętrznych płynów.

Poziom pH naszych płynów ustrojowych  wpływa na każdą komórkę w naszym ciele. Zakwaszenie każdego rodzaju, jest źle tolerowane przez organizm. W rzeczywistości, cały proces metabolizmu zależy od zbalansowanego, alkalicznego środowiska płynów ustrojowych. Chronicznie wysoki poziom zakwaszenia pH niszczy komórki, powoli dostając się do systemu żył i tętnic. Jeżeli na czas nic z tym nie zrobisz, zostanie zakłócony cały proces ruchu komórkowego i poszczególne funkcje od bicia serca po neurologiczne czynności mózgu.

Zatem jak wielki wysiłek musi podjąć nasz organizm aby przy tak wielkiej ilości kwasów, utrzymać pH naszej krwi w normie niezbędnej do przeżycia?  Dlatego trzeba się nawadniać. Woda alkaliczna, której wysoka wartość pH skutecznie wypłukuje toksyny i kwasy, gwarantując alkaliczne środowisko jest idealnym rozwiązaniem dla osób którym zależy na zachowaniu dobrego zdrowia i samopoczucia.

 

Call us! 607 257 677
503 121 028

Jonizatory24